Фотосесія новонароджених – руйнуємо страхи

Фотосесії новонароджених від Юлії Сагань

Головні причини переживань батьків, які вирішують, чи фотографувати свого новонародженого малюка.

Отже, Ви тримаєте на руках найдорожче у світі – Вашого новонародженого малюка. Перші два тижні після пологів – найкращий період для проведення фотозйомки. У цей відрізок часу фази сну дитини найбільш міцні і тривалі, а її тіло з легкістю приймає всі ті зворушливі пози, які ми так любимо на дитячих фотографіях. Ви розмірковуєте, знімати її чи ні? То давайте детальніше обговоримо причини Ваших можливих сумнівів.

1. Ви турбуєтеся, що у малюка почервоніння, прищики, лущення.

Малюків з ідеальною шкірою у віці до 20 днів практично немає. Все це абсолютно нормально і відповідає фізіологічному стану в неонатальний період розвитку малюка, тобто у віці від народження до 28 днів. За допомогою програми Photoshop я з легкістю всі ці «моменти» корегую на готових фотографіях.

2. Малюк може не спати або його будуть мучити коліки.

Такі моменти на зйомках дійсно трапляються, і професійний фотограф до цього готовий. Просто потрібно запастись терпінням і почекати – вони находять «хвилями». Крім того, мій досвід роботи з немовлятами дозволяє допомогти заспокоїти малюка, показати, як потрібно його тримати, качати, робити масаж. Якщо ж ситуація залишається напруженою, і я бачу, що малюк погано реагує, ми можемо перенести зйомку на інший день. Найголовніше – це комфорт і безпека Вашої дитини.

3. У малюка ще не зажив пупок.

Весь реквізит, який я привожу на фотозйомку, проходить ретельні прання і обробку. З дітьми я працюю в стерильній медичній масці і чистому одязі. Обробці піддається також вся фототехніка. Так що навіть зі скріпкою на пупку фотографування не є загрозою для дитини, інфекція в ранку потрапити не може. Також не забувайте про Photoshop, якщо Вас турбує, що пупок буде погано виглядати на фото.

4. Зйомка зі спалахом може нашкодити дитині.

Я фотографую новонароджених малюків БЕЗ спалаху, з використанням природного світла від вікна. Якщо ж його недостатньо, я використовую штучне світло, яке везу з собою.

5. Наші бабусі, тітки, дядьки, подруги.. проти того, щоб ми фотографувалися.

Це одна з найскладніших тез. Що можна на неї відповісти? Дитина – ВАША, і тільки Вам вирішувати, фотографувати її чи ні, слухати родичів або ж приймати самостійні рішення, залишати пам’ять про крихітного новонародженого члена сім’ї або чекати, поки бабусі дадуть добро.

6. Ми не хочемо новонароджену дитину кудись везти (студія).

Фотосесії новонароджених зазвичай я проводжу у сім’ї вдома, весь реквізит привожу з собою. Хоча студію також можна абсолютно безпечно організувати (проговорюється перед зйомкою).

7. Ми боїмося показувати малюка до Хрещення.

У пологовому будинку малюка бачили, як мінімум, кілька лікарів, акушерки і обслуговуючий персонал. Потім до Вас додому приходив дільничний лікар або ж патронажна сестра. І нічого поганого з малюком не сталося, правда? Звичайно, важливо, щоб Ви довіряли своєму сімейному фотографу, тому такий вибір краще зробити заздалегідь, щоб бути впевненим, що до Вас прийде позитивна і професійна людина.

8. Малюк буде хвилюватися через присутність чужої людини.

У період після народження малюки дуже тонко відчувають тільки маму. Ось якщо мама почувається некомфортно, не довіряє людині, яка бере дитину на руки, нервує – з великою ймовірністю малюку передасться її настрій. Так що саме спокій мами – запорука спокою дитини і вдалих фото.

9. Знімати дитину не у своїх речах негігієнічно.

Перечитайте, будь ласка, п.3. Ми перемо весь реквізит, який буде використовуватися під час зйомки. Це правило стосується також і будь-яких нових речей. Крім того, за 2 години до зйомки реквізит кварцується.

10. Малюк повинен трохи підрости та зміцніти.

Зйомку новонароджених не випадково рекомендують проводити в перші 14 днів життя (максимум – до місяця). Дитина достатньо довгий час спить, вона ще пам’ятає ті пози, в яких була у мами в животику. Коли малюк вже виписаний з пологового будинку, його вага і фізичний стан ніяк не впливає на те, чи можна його знімати. Якщо малюк має малу вагу або народився раніше терміну, але його вже виписали з пологового будинку – зйомка для нього абсолютно безпечна – він не отримує жодних фізичних навантажень під час фотосесії. Якщо дитина старше місяця – її вже складно викласти в «мі-мі-мішні» пози, її сон не такий глибокий, а головне – більш імовірні проблеми з «газиками». Краще не відкладайте.

11. Я переживаю з приводу своєї зовнішності після пологів.

Ну, по-перше, при необхідності Photoshop творить чудеса. По-друге, фотосесія – гарний привід зробити зачіску і макіяж, потішити себе після пологів. Про інше подбає фотограф. До речі, не забувайте про участь тата у фотосесії – його теж можна і потрібно фотографувати з крихіткою.

12. Малюк може забруднити реквізит.

Фотографа абсолютно не лякають природні процеси. Під час кожної фотосесії з маленькими моделями реквізит обов’язково брудниться – я щоразу очікую на цей «сценарій». І навіть якщо дитина запісяє чи закакає абсолютно весь реквізит – це нормально, красиві знімки все одно вийдуть, і нічого «зайвого» в кадр не потрапить!

13. Це небезпечно, йому може бути боляче.

Якщо дитині буде незручно, повірте, вона нам про це повідомить. Але швидше за все такого не станеться, тому що такий жанр як фотографія новонароджених заснований на глибокому знанні фотографом фізіології поз малюка. Згадайте картинку, коли дитина знаходиться в утробі матері і порівняйте це положення з позами немовлят на фотографіях обраного Вами фотографа. Якщо залишаються сумніви – розпитайте більше про пози, в які фотограф планує класти Вашу дитину , або ж попросіть не робити ті, які здаються вам небезпечними.

14. Це дорого.

Дорого в порівнянні з чим? Якісний продукт не може коштувати дешево. Зйомка новонароджених – не виняток. Крім витрат свого часу безпосередньо під час зйомок і обробки фотографій, фотограф несе витрати на якісний і різноманітний реквізит, професійну техніку, програмне забезпечення, чистоту і безпеку під час зйомок, а також на своє постійне навчання і розвиток, щоб фотографії були по-справжньому прекрасними. Якщо Вам пропонують фотосесії новонароджених дешево – один або декілька з перерахованих параметрів точно буде «кульгати». Ви на таке згодні?

Дороге дитяче ліжечко, візок, комбінезон прослужать Вам всього кілька місяців, а то й днів. А фотографії улюбленого малюка залишаться з Вами назавжди.

Сподіваюся, що я відповіла на більшість питань, які могли б у Вас виникнути. Яким би не було Ваше остаточне рішення щодо зйомок новонародженого малюка, бажаю Вам насолодитися кожною спільною хвилиною чудового періоду знайомства один з одним. А я завжди буду рада продовжити з Вами бесіду про зйомку маленьких моделей.